دارالترجمه رسمی عربی در یوسف آباد تهران – دارالترجمه رسمی آدونیس – دکتر عباس نوروزپور

دکتر عباس نوروزپور
رزومه دکتر عباس نوروزپور – مترجم رسمی عربی
ژانویه 6, 2019
ترجمه رسمی شناسنامه به عربی
ترجمه رسمی شناسنامه به عربی – دارالترجمه رسمی آدونیس
ژانویه 19, 2019
دارالترجمه رسمی آدونیس

دارالترجمه رسمی آدونیس

زبان عربی زبان قرآن کریم و از خانواده زبان های سامی است و به عنوان یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد برشمرده می شود.

شمار گویشوران این زبان حدود 467 میلیون نفر تخمین زده شده است. کشور هایی که زبان عربی در آن ها به عنوان زبان رسمی است عبارتند از: عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، اردن، امارات متحده عربی، بحرین، کویت ، عربستان، قطر، یمن، مصر، سودان، لیبی، تونس، الجزایر، مراکش، موریتانی، سومالی، جیبوتی و جزایر کومور. این زبان به مانند دیگر زبان های دنیا به دو دسته زبان فصیح یا زبان معیار و زبان عامیانه تقسیم می شود و شامل لهجات زیادی است که از جمله آن ها می توان به لهجه خلیجی، لهجه شامی و لهجه مصری اشاره کرد.

به دلیل همسایگی کشورمان ایران با کشور های عربی، ترجمه زبان عربی از دیرباز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به عنوان یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر به حساب می آمده است.

از زیرشاخه های ترجمه عربی، ترجمه رسمی است. ترجمه رسمی تنها به ترجمه هایی اطلاق می شود که توسط مترجم رسمی قوه قضاییه و بر روی سربرگ قوه قضاییه و ممهور به مهر آن مترجم رسمی باشد. اسناد و مدارکی که ترجمه رسمی می شوند باید شرایط لازم را داشته باشند وگرنه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه تایید نمی گردند.

در مقابل، ترجمه غیر رسمی به ترجمه هایی اطلاق می شود که نیاز به ترجمه بر روی سربرگ قوه قضاییه و مهر مترجم رسمی ندارد. مانند: ترجمه کتاب، ترجمه مقاله، ترجمه سایت، ترجمه کاتالوگ، ترجمه بروشور، ترجمه فیلم، ترجمه فایل صوتی.

دارالترجمه رسمی آدونیس واقع در یوسف آباد تهران، با حضور دکتر عباس نوروزپور مترجم رسمی عربی به شماره پروانه 1065 و رتبه یک آزمون دکتری سال 1392ش مفتخر است خدمات ترجمه رسمی عربی همراه با اخذ تاییدات دادگستری، وزات امور خارجه و سفارتخانه ها و نیز ترجمه غیر رسمی عربی را به شما عزیزان ارائه دهد.

ترجمه رسمی به ویژه ترجمه رسمی عربی، ترجمه ای بسیار دقیق و دشوار است؛ از این رو باید توسط خود مترجم رسمی و با دقت و حوصله فراوان صورت گیرد. ما با افتخار اعلام می داریم که تمامی ترجمه های رسمی عربی در دارالترجمه رسمی آدونیس توسط خود مترجم رسمی عربی “دکتر عباس نوروزپور” و با دقت بسیار انجام می گیرد تا خیال مشتریان گرامی از درستی و دقیق بودن ترجمه آسوده باشد و این یکی از امتیازات دارالترجمه رسمی آدونیس به شمار می رود.
منتظر تماستان هستیم.
دارالترجمه رسمی آدونیس